mini cross zielun

1 runda PitBike.pl Bud-Rem-Stal

Seria zawodów PitBike.pl Challenge wróciła na tor!. W niedzielę  24 kwietnia 2016 roku odbyła się  inauguracyjna runda Bud-Rem-Stal PitBike.pl Challenge. Zawodnicy ścigali się w formule motocross ( mini cross) .
Pod wieloma względami była to wyjątkowa edycja pitbike.pl Challenge.  Po raz pierwszy na głażewskim torze podczas zawodów użyliśmy w pełni automatycznego pomiaru czasu. Ponadto do zawodów zgłosiła się rekordowa liczba zawodników, w 6 klasach łącznie sklasyfikowano ponad 40 rider’ów z różnych stron Polski.

zawodnicy mini cross

W klasie Smyk najmłodszy zawodnik miał 4 lata. Dzieci rywalizowały w 2 konkurencjach technicznych, w których za zadanie miały przejechać w jak najszybszym czasie wyznaczony odcinek.

smyk

Bezkonkurencyjny okazał się Borys Kopeć – Sobczyński ( mini cross – pitbike mrf 80 runner), który zwyciężył w obu konkurencjach. Kolejne miejsca na podium zajął Adam Szkopek i Oskar Rumiński.

smyk zawody

Klasyfikacja generalna po 1 rundzie w klasie Smyk wygląda następująco

generalka smyk

podium smyk

Kolejną z klas, w której rywalizowali zawodnicy była klasa Kadet. Kadeci podobnie jak ich starsi koledzy rywalizowali na dużym torze mini cross’owym, z tą różnicą, że dla zachowania bezpieczeństwa mali riderzy startowali 10 sekund po sobie. Wyścig trwał na dystansie 6 okrążeń.

kadet

tabela kadet 1

kadet hopka

Zarówno w 1 jak i w 2 wyścigu najlepszy okazał się Stanisław Jagiełka. W 1 wyścigu 2 miejsce zajął Bartek Jeliński (mini cross – pitbike mrf 120 ) a trzeci był Konrad Szymborski, w 2 wyścigu zawodnicy wymienili się miejscami, Jeliński był 3, a Szymborski ukończył wyścig na 2 miejscu.

hopka kadet

wyścig 2

klasa kadet

W przypadku uzyskania takiej samej ilości punktów o miejscu decydował lepszy czas jaki zawodnik uzyskał w kwalifikacjach.

generalka kadet

Podczas zawodów zaszczycił nas swoją obecnością  Paweł Szkopek zdobywca Pucharu Europy, a także wielokrotny Mistrz Polski w wyścigach motocyklowych, w tym sezonie startujący w Mistrzostwach Świata Superbike.

klasa kadet

Kolejnymi klasami wśród których rywalizowali zawodnicy były klasy Junior i Pit Ladies. Zawodnicy i zawodniczki powyższych klas startowali razem, natomiast byli klasyfikowani osobno.

hopka junior

W 1 wyścigu najszybszy był Daniel Blin (pitbike mrf 140hq), na drugim miejscu dojechał Adam Rembeza, na uwagę zasługuje Daria Leba, która dojechała na  3 miejscu.

1 wyścig junior

W 2 wyścigu kolejność na 2 pierwszych miejscach się zmieniła, tym razem Adam Rembeza był pierwszy, a Daniel Blin dojechał na 2 miejscu. Daria Leba ponownie zanotowała 3 pozycje.

blin pro

junior 2

blin hopa

zawod junior

W klasyfikacji zawodów klasy Junior, dzięki lepszemu czasu z kwalifikacji, zwyciężył Daniel Blin.  Drugi był Adam Rembeza, a trzeci Hubert Paduch.

podium junior

pit ladies

W klasyfikacji Pit Ladies bezkonkurencyjna okazała się Daria Leba, na kolejnych miejscach na podium stanęły Martyna Dynasińska i Agata Flor.

podium pit ladies

Po 1 rundzie klasyfikacja generalna klasy Junior i Pit Ladies wygląda następująco:

generalka junior

Ostatnią, koronną klasą Bud-Rem-Stal PitBike.pl Challenge była klasa PRO (+ klasa OPEN). Była to najbardziej popularna wśród wszystkich klas, w której wystartowało 18 zawodników.

winkiel klasa pro

W 1 wyścigu bezkonkurencyjny okazał się zeszłoroczny mistrz PitBike.pl Challenge – Przemek Zieliński (PitBike.pl Team).  Na drugim miejscu dojechał Kacper Rabikowski, natomiast trzeci był Dawid Grobelny.

zielun hopka

pro wyścig 1

W kolejnym wyścigu pierwsze 2 miejsca zostały bez zmian, natomiast na  3 pozycje wskoczył Darek Leba.

zielun slide

pro wyścig 2

Po 2 wyścigach 1 rundę Bud-Rem-Stal PitBike.pl Challenge zwyciężył Przemek Zieliński, 2 miejsce zdobył Kacper Rabikowski, a  3 miejsce zanotował Dariusz Leba, który uzyskał lepszy czas w kwalifikacjach od Kamila Tchorzewskiego. Najlepszym zawodnikiem w klasie Open był Andrzej Zieliński. Na uwagę zasługuje wysokie 5-te miejsce Jakuba Kiliszka, który był debiutantem w zawodach tej rangi.