podium pro

2 Runda Bud-Rem-Stal PitBike.pl Challenge – relacja

Seria zawodów PitBike.pl Challenge nabiera rozpędu, w minioną niedzielę (29.05) zawodnicy wzięli udział w 2 rundzie Bud-Rem-Stal PitBike.pl Challenge. Tym razem riderzy ścigali się w formule Flat track na specjalnie przygotowanym torze. Treningi kwalifikacyjne rozpoczęły się już o godzinie 10’tej, po kwalifikacjach zawody przerwała burza, na szczęście po obfitych opadach deszczu wspólnymi siłami tor udało się przygotować do zawodów.

IMG_0720

Łącznie wśród 5 klas sklasyfikowano ponad 50 zawodników, najmłodszy z nich miał 4 lata, a najstarszy 41.  Warto zauważyć, że w zawodach coraz częściej biorą udział całe rodziny co szczególnie nas cieszy.

mini cross

Zawody rozpoczęły dzieci rywalizujące w klasie SMYK, która liczyła 7 zawodników.  Dzieci nie rywalizowały bezpośrednio ze sobą, liczył się czas przejazdu. Dodatkowo na torze został wyznaczony slalom. Bezkonkurencyjny okazał się  Aleksander Piotrowski Na wyróżnienie zasługuje 4-letni Szymon Pawlikowski – najmłodszy zawodnik 2 rundy, który w swojej klasie zajął 3 miejsce.

smyk

podium dzieci

Po 2 rundach na fotel lidera wskoczył Aleksander Piotrowski, drugie miejsce zajmuje Filip Stępień a trzeci jest Borys Kopeć-Sobczyński.

generalka smyk

mini cross dzieci

W kategorii Kadet łącznie rywalizowało 8 zawodników, podobnie jak w przypadku poprzedniej klasy dzieci nie rywalizowały bezpośrednio ze sobą, w tym wypadku również liczył się czas przejazdu. Zawody zwyciężył Bartek Jeliński.

kadet

W klasyfikacji generalnej na prowadzenie również wyszedł Bartek Jeliński.

generalka kadet

pitbike mrf 120

W klasie Junior & Pit Ladies rozpoczynało się prawdziwie ściganie. Zawodnicy startowali ze startu wspólnego i rywalizowali na dystansie 8 okrążeń.

start wspolny mini cross

Wszystkie 4 biegi zwyciężył Adam Rembeza wygrywając tym samym zawody, na drugim miejscu podium znalazł się Błażej Sawina, natomiast trzeci był zwycięzca poprzedniej rundy Daniel Blin.

junior

daria leba

Wśród Kobiet bezkonkurencyjna była Daria Leba, która nie dość, że zdominowała klasę Pit Ladies, to była również szybsza od większości swoich kolegów startujących w klasie Junior.

podium pit ladies

popr

W klasyfikacji generalnej na prowadzenie wysunął się Adam Rembeza (mini cross MRF 140hq).

W kategorii PRO + OPEN zawodnicy zostali podzieleni (ze względu na czasy jakie uzyskali w kwalifikacjach) na 2 grupy.

kadet

Sześciu zawodników, którzy w rundzie zasadniczej zdobyli największą ilość punktów automatycznie awansowała do finału.

pro pro

W pierwszej grupie najlepszy był Kacper Rabikowski, za nim znalazł się Morgulski i Szpajda.

rabik

W grupie drugiej bezbłędny był Przemek Zieliński, kolejne miejsca zajęli Kamil Tchorzewski i Dembowski.

zielun

bieg ostatniej szansy git

Kolejnych 12 zawodników rywalizowało o finał w biegu ostatniej szansy, z którego do finału przechodziło kolejnych 6 zawodników.

miłosz pit bike

Następnie zawodnicy rywalizowali o miejsce 13-24 w dodatkowym biegu.

13-24

W rundzie finałowej ponownie najlepszy okazał się Kacper Rabikowski, który zwyciężył 2 rundę PitBike.pl Chellenge Bud-Rem-Stal i tym samym wyprzedził w kwalifikacji generalnej PitBike.pl Challenge  Przemka Zielińskiego. Na drugim miejscu uplasował się Szymon Morgulski, a na trzecim Przemek Zieliński. W klasie OPEN wyróżniony został Andrzej Zieliński.

runda finałowa pro

podium pro

Klasyfikacja zawodów wyglądała następująco

klasyfikacja zawodów

Klasyfikacja generalna PRO + OPEN.

tabela

Na kolejnych zawodach w Głażewie widzimy się już 3 lipca, tym razem do rywalizacji przystąpią tylko dzieci.

0 comments on “2 Runda Bud-Rem-Stal PitBike.pl Challenge – relacjaDodaj Twój komentarz