okladka

3 runda Bud-Rem-Stal Speed Pit – relacja

W minioną niedzielę na naszym torze odbyła się 3 runda Bud-Rem-Stal PitBike.pl Challenge. Tym razem zawodnicy rywalizowali w niezwykle widowiskowej formule Speed Pit. Speed Pit charakterem przypominają zawody żużlowe.

starty Fot. Magda Surdyk

W 3 rundzie wystartowało łącznie 48 zawodników, w tym 2 zawodników z Ukrainy. Wszystkich rider’ów tradycyjnie podzielono na 5 kategorii; smyk, kadet, junior, pit lades, pro.

prezentacjaFot. Magda Surdyk

W kategorii Smyk sklasyfikowano łącznie 9 zawodników. Dzieci rywalizowały w nieco innej formie niż dorośli. Każdy zawodnik do przejechania miał 2×8 okrążeń po małym lub dużym torze mini cross’owym.

smykFot. Magda Surdyk

Wśród Rider’ów, którzy zdecydowali się na przejazd po trudniejszym, większym torze, trzech najlepszych awansowało do biegów pucharowych na torze speed pit.  Stawkę w półfinałach dopełniał zawodnik z najlepszym czasem z małego toru mini cross’owego.

Smyk runda zasadnicza

Najlepszy w rundzie zasadniczej okazał się Mikołaj Duchiński, który w obu swoich przejazdach zanotował najlepsze czasy, kolejno 7,02,56 i 7,08,06. Na drugim i trzecim miejscu sklasyfikowani zostali Max Pawełczak i Oskar Mrzygłód, natomiast najlepszy wynik wśród dzieci którzy startowali na małym torze mini cross’owym zanotował Jakub Barczyński.

półfinały

W kolejnej rundzie dzieci startowały na torze Speed Pit. W pierwszej parze półfinałowej lepszy był Mikołaj Duchiński, natomiast w półfinale B jako 1 na metę dojechał Max Pawełczak.

final

W rundzie finałowej zwyciężył Mikołaj Duchiński. Drugie miejsce zajął  Max Pawełczak, trzecie – Oskar Mrzygłód.

klasyfikacja zawodów

generalka smyk

W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Aleksander Piotrowski, który do tej pory zgromadził na swoim koncie 37 punktów. Kolejne miejsca na podium zajmują Filip Stępień i Szymon Pawlikowski (Pit Bike YCF 50A).

SmykFot. Magda Surdyk

W kategorii kadet do startu przystąpiło również 9 zawodników. Podobnie jak w przypadku Smyków, Kadeci mieli do przejechania 2x 8 okrążeń. Wszyscy zawodnicy startowali na dużym torze mini cross’owym.

runda zasadnicza kadet

W obu przejazdach najszybszy był Paweł Wilk. Niewiele wolniej swoje przejazdy ukończył Bartek Jeliński i Bartosz Pawlikowski, którzy po rundzie zasadniczej byli kolejno na miejscu drugim i trzecim.

kadetFot. Magda Surdyk

Jako ostatni do rundy pucharowej awansował Antek Kończewski. Tego dnia pecha miał Tymek Zieliński, który po upadku w pierwszym biegu nie mógł kontynuować dalszej zabawy.

półfinały kadet

Do finałów zakwalifikowali się Paweł Wilk (najlepszy w rundzie zasadniczej) i Bartłomiej Jeliński.

finał

Po zaciętym finale zwycięzcą  3 rundy Bud-Rem-Stal PitBike.pl Challenge został Bartłomiej Jeliński.

klasyfikacja zawodów

Kolejne miejsce na podium zajęli kolejno; Paweł Wilk i Bartosz Pawlikowski.

generalka kadet

Po 3 rundach zdecydowanym liderem jest Bartek Jeliński (65 pkt), na drugie miejsce awansował Paweł Wilk. Trzecią lokatę zajmuje Marcel Kowalski.

W kategorii Junior + Pit Ladies rywalizowało łącznie 11 zawodników, w tym aż 5 dziewczyn.  Zawodnicy startowali według wcześniej przygotowanego programu. Każdy Rider w rundzie zasadniczej brał udział w 4 punktowanych biegach.

juniorFot. Magda Surdyk

Ósemka z największą ilością punktów awansowała do półfinałów. W przypadku tej samej liczby punktów o miejscu decydowała ilość zwycięstw w swoich biegach.

program junior

Do półfinału awansowali; Filip Janus (pierwszy po rundzie zasadniczej), Daniel Blin, Daria Leba, Marcel Rabikowski, Jakub Janik, Martyna Dynasińka, Hubert Paduch a także Agata Flor.

półfinał A półfinał B

 

 

 

 

 

Z pierwszych miejsc do finału awansowali Marcel Rabikowski i Jakub Janik. Drugie miejsce w swoich półfinałach zanotowali Hubert Paduch i Daniel Blin, którzy również awansowali do ścisłego finału.

finał junior

W ścisłym finale po zaciętym biegu zwyciężył Daniel Blin. Kolejne miejsca na podium zajęli Filip Janus a także debiutant Jakub Janik.

klasyfikacja zawodów

blinFot. Magda Surdyk

generalna junior

Pozycję lidera w klasyfikacji generalnej stracił nieobecny na 3 rundzie Bud-Rem-Stal PitBike.pl Challenge Adam Rembeza, który spadł na 2 pozycję. Pierwsze miejsce zajmuje zwycięzca 3 rundy Daniel Blin. Natomiast 3 pozycję zajmuje Daria Leba, która z powodzeniem rywalizuje ze swoimi kolegami.

proFot. Magda Surdyk

Rywalizacja w klasie PRO była niezwykle zacięta. Rangę imprezy podkreślili goście z Ukrainy Oleksandr
Waliawsky i Oleksiy Waliawski. W rundzie zasadniczej każdy zawodnik startował w 5 biegach. Podobnie jak w przypadku młodszych klas, jeśli zawodnicy uzyskali tą samą ilość punktów o pozycji decydowała liczba zwycięskich biegów.

proFot. Magda Surdyk

[program pro

Najlepszy w rundzie zasadniczej okazał się zeszłoroczny mistrz PitBike.pl Challenge Przemek  Zieliński. Drugie miejsce zajął zawodnik z Ukrainy Oleksandr Waliawsky. Niespodzianką było niezakwalifikowanie się do fazy  pucharowej dotychczasowego lidera Kacpra Rabikowskiego.

pro Fot. Magda Surdyk

półfinały półfinał B  pro

W pierwszym półfinale nie zawiódł Przemek Zieliński i Miłosz Pawlikowski, natomiast w drugim półfinale najlepszy okazał się Oleksandr Waliawsky, natomiast drugi był Łukasz Szpajda.

finał

W finale Oleksandr Waliawsky ponownie nie dał szans swoim rywalom. Drugi na metę wjechał Łukasz Szpajda, natomiast trzeci był Miłosz Pawlikowski.

klasyfikacja zawodów

podium proFot. Magda Surdyk

pro generalka

W klasyfikacji generalnej na fotel lidera powrócił Przemek Zieliński. Drugie miejsce zajmuje Kacper Rabikowski a trzecie miejsce Kamil Tchorzewski.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zawodnikom, kibicom i sponsorom za udział w PitBike.pl Challenge, na następnej rundzie (finałowej) widzimy się 9 października! Do zobaczenia!

ekipa otopitFot. Magda Surdyk

0 comments on “3 runda Bud-Rem-Stal Speed Pit – relacjaDodaj Twój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *