zajawka pit bike

4 runda Bud-Rem-Stal Pit Challenge – Relacja

Ponad 40 zawodników, ogromne emocje i świetne widowisko – tak w skrócie można podsumować ostatnią (czwartą ) rundę Pit Challenge rozgrywaną na torze w Głażewie.

puchar pit bike 4 runda
Zmagania na pit bike’ach tradycyjnie rozpoczęli najmłodsi zawodnicy. Dzieci rywalizowały w 3 konkurencjach, w tym po raz pierwszy brały udział we wspólnym wyścigu. Choć we wszystkich konkurencjach brakowało zdecydowanego faworyta to najwięcej punktów uzyskał Tymon Zieliński. Tymek zwyciężył również w wyścigu pit bike na torze dirtowym.

dzieci pit bike start

W klasyfikacji generalnej, na dystansie 4 rund bezkonkurencyjny okazał się Konrad Szymborski (8 lat), który zgromadził na swoim koncie 85 punktów, na kolejnych pozycjach uplasowali się kolejno Maksymilian Sawina ( 7 lat) i Hubert Rudnicki (8 lat).

dzieci pit bike podium

Starsza grupa dzieci, czyli tzw. Grupa oczekująca również startowała w 3 konkurencjach, w tym w 1 wyścigu wspólnym. Wynik 4 rundy miał rozstrzygnąć kto zdobędzie puchar za klasyfikację generalną. Niespodziewanie bezkonkurencyjnym okazał się debiutant Daniel Blin, który zdominował wszystkie konkurencje.

młodzież pit bike

Natomiast bój o puchar rozgrywał się między Darią Lebą i Filipem Janusem, których po 3 rundach dzieliło zaledwie 7 punktów. Po bardzo zaciętym pojedynku zwyciężył Filip, który tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Na drugim stopniu podium stanęła Daria Leba a 3 miejsce zdobyła Agata Flor.

podium młodzież pit bike

W najstarszej grupie zawodników do rywalizacji zgłosiło się 22 Riderów, wśród nich zawodnicy z Gdańska i Ostrowa Wielkopolskiego. Poziom zawodów okazał się bardzo wysoki a tor wymagający. Zawody rozpoczęły się od tzw. czasówki. Każdy z Riderów miał za zadanie przejechanie 1 okrążenia jak w najszybszym czasie. Nie zawiódł aktualny lider klasyfikacji generalnej Przemek Zieliński (Pit Bike MRF 140HQ), który najszybciej pokonał wskazany dystans i jednocześnie stał się rekordzistą toru (00:42:81). Na kolejnych miejscach uplasował się Darek Leba (00:43:59) i Kamil Tchorzewski (00:44:09).

start czasówka

Po czasówce przyszedł czas na półfinały. Z każdego biegu półfinałowego do ścisłego finału awansowało po 6 zawodników, pozostali brali udział w finale pocieszenia. Pierwszy półfinał zwyciężył Kacper Rabikowski (Pit Bike MRF 140HQ), natomiast w drugim najlepszy okazał się Darek Leba.

start pit bike

Bieg finałowy okazał się prawdziwym hitem 4 rundy pit bike! Walka toczyła się do ostatnich metrów! Ostatecznie zwyciężył Darek Leba (Pit Bike MRF 140 RC), tuż za nim uplasował się Kamil Tchorzewski i Miłosz Pawlikowski

hopka pit bike

Dzięki wygranej w finale i bardzo dobrej jeździe w czasówce Darek Leba zwyciężył w 4 rundzie Bud-Rem-Stal Pit Challenge. Drugie miejsce zajął Kamil Tchorzewski a trzecie Miłosz Pawlikowski. W klasyfikacji generalnej po 4 rundach fotel lidera utrzymał Przemek Zieliński, swoją pozycję również utrzymał Miłosz Pawlikowski zajmując 2 stopień podium. Na 3 miejsce po zwycięstwie w 4 rundzie wskoczył Darek Leba.