1 runda supermoto

I Runda Pucharu Supermoto PitBike MRF

W sobotę 8 maja na Kartodromie w Bydgoszczy odbyła się 1 runda Pucharu PitBike MRF Supermoto. Były to pierwsze w historii zawody pit bike’ów, które zostały zorganizowane przy Polskim Związku Motorowym, z tego względu ich ranga była bardzo wysoka.  Do ścigania przystąpiło łącznie 20 zawodników, 14-stu w klasie głównej, 3-ech w klasie pitbike mrf 170, 2-e w klasie kobiet i 1 w klasie junior.

1 runda pitbike mrf

W 1 wyścigu ogromnego pecha zanotował jeden z faworytów Szymon Wesołowski, który zaliczył defekt motocykla i ostatecznie nie ukończył biegu. Cały wyścig był pełen walki i emocji.

mini cross supermoto

Pierwszy na metę dojechał Krzysztof Żyła, kolejne miejsca na podium zajęli zawodnicy z naszego Team’u; Łukasz Pawlikowski i Daniel Blin.

tabela nr 1

Wśród kobiet najlepsza była Daria Leba, natomiast w klasie K170 najszybszy okazał się Jakub Konwent.
W drugim wyścigu ponownie najszybszy okazał się Krzysztof Żyła.

Żyła SM

Na drugim miejscu dojechał Szymon Wesołowski, a trzecią lokatę zanotował 15-letni Daniel Blin (mini cross pitbike mrf 140hq).

blin mini cross

tabela 2

Wśród kobiet (a także wielu mężczyzn :) ) najszybsza była Daria Leba. W klasie K170 pierwszy dojechał Andrzej Zieliński, drugie miejsce zajął Jarek Pawlikowski.

gibon supermoto

Mistrzem 1 rundy Pucharu PitBike MRF został Krzysztof Żyła, na drugim miejscu podium stanął Łukasz Pawlikowski (PitBike.pl Team), a na trzecim Daniel Blin.

podium 1 rundy

tabela 33

Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Daria Leba (PitBike.pl Team).

podium kobietyy

Organizator dodatkowo wyróżnił Dominika Ziętarę, jako najmłodszego zawodnika (12 lat).